1 post - Referent, clasa III, grad profesional asistent - Serviciul Aplicatii Informatice

Primaria Sector 2 Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analizeaza si organizeaza fluxul informational si elaboreaza programe de inforamtizare a activitatii serviciilor Primariei Sectorului 2;
- centralizeaza solicitarile, analizeaza si avizeaza necesarul noilor elemente informatice si elaboreaza solutiile optime de achizitie;
- participa la receptia calitativa a elementelor de tehnica de calcul achizitionate pentru toate serviciile Primariei;
- stabileste necesarul software al serviciilor din Primarie;
- participa la achizitionarea, intretinerea si dezvoltarea aplicatiilor informatice;
- gestioneaza centralizat bazele de date comune tuturor serviciilor sau grupelor de servicii;
- urmareste noutatile informatice software si evolutia acestora;
- organizeaza si sutine cursuri de instruire a personalului institutiei cu privire la utilizarea pachetelor de programe;
- actualizeaza site-ul Primariei Sectorului 2;
- aisgura realizarea activitatilor impuse de strategia de informatizare a administratiei publice locale;
- asigura realizarea masurilor prevazute de Legea nr.161/2003 cu privire la transparenta in administrarea informatiilor si serviciilor publice prin mijloace electronice;
- initiaza si elaboreaza proiecte de informatizare pe diferite sectoare de activitate ale institutiei in functie de specificul si complexitatea activitatii din domeniul in care urmeaza a fi implementate;
- colaboreaza cu serviciile omoloage din cadrul serviciilor publice din subordinea Consiliului Local;
- are obligatia de a actualiza procedurile descrise prin "Sistemul de Mamagement al Calitatii" in concordanta cu modificarile ce intervin in activitatea serviciului, ca urmare a actelor normative noi.

CERINTE

- studii medii, absolvite cu diploma de bacalaureat.
- experienta in activitate, conform cerintelor de studii: 6 luni
- cunostinte operare PC nivel avansat pentru: Word, Excel, Internet Explorer, Outlook
- promptitudine si eficienta in efectuarea lucrarilor
- cunoasterea unei limbi straine de nivel mediu
- abilitatea de a comunica usor
- bun analist
Functiile publice se ocupa prin concurs organizat in conditiile legii. Concursul va avea loc in data de 20 octombrie 2008, ora 12,00. Data limita de depunere a dosarelor in vederea participarii la acest concurs este 8 octombrie 2008.
Dosarul de concurs va contine in mod obligatoriu:

-formular de inscriere (tipizat)
-declaratie pe propria raspundere sau adeverinta care sa ateste ca nu a desfasurat activitati de politie politica
-copie act identitate
-copiile diplomelor de studii si ale altor acte care atesta efectuarea unor specializari
-copia carnetului de munca sau, dupa caz, o adeverinta care sa ateste vechimea in munca si, dupa caz, in specialitate
-cazierul judiciar
-adeverinta care sa ateste starea de sanatate corespunzatoare
-recomandarea de la ultimul loc de munca
Actele trebuie insotite si de originale pentru conformitate, originalele se restituie titularului.
Informatii suplimentare puteti obtine de pe site-ul Primariei Sector 2 www.ps2.ro/angajari

BENEFICII OFERITE

-sporuri salariale si premii in functie de performante
-decontare cheltuieli pentru tinuta de serviciu
-training si instruire permanenta asigurata de catre Primarie
-masterate si cursuri postuniversitare
-gratuitate pentru transport, acces la servicii culturale, bufet propriu.
-conditii de lucru la cele mai inalte standarde, intr-o cladire moderna
-lucrul pe computere moderne, cu acces permanent la intranet si internet
-oportunitati de promovare, sansa dezvoltarii unei cariere de succes
-atmosfera de lucru captivanta

DESCRIEREA FIRMEI

Administratie publica locala