1 post inspector I principal - Serviciul Relatii cu Asociatiile de Proprietari

Primaria Sector 2 Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

-sprijina si indruma din punct de vedere juridic asociatiile de locatari in actiunea de reorganizare ca asociatii de proprietari
-creeaza o baza de date privind identificarea asociatiilor de proprietari
-avizeaza documentele privind situatia datoriilor catre asociatia de proprietari in cazul solicitarilor de instrainare a locuintelor
-primeste, analizeaza si solutioneaza sesizarile asociatiilor de proprietari, precum si a membrilor acestor asociatii
-coordoneaza, verifica, monitorizeaza aplicarea reglementarilor legale juridico-economice privind organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari si sanctioneaza neaplicarea acestor reglementari
-organizeaza exercitarea controlului financiar-contabil si gestionar asupra activitatii asociatiilor de proprietari
-consiliaza si indruma juridic reprezentantii asociatiilor de proprietari cat si membrii acestora cu privire la recuperarea prejudiciilor cauzate cat si a relatiilor contractuale cu tertii
-indruma si sprijina asociatiile de proprietari pentru indeplinirea obligatiilor legale de intretinere si reparare a constructiilor si instalatiilor
-intretine relatii cu orice organism abilitat de lege care poate concura la dezvoltarea activitatii serviciului
-formuleaza propuneri si observatii la proiectele de acte normative initiate de autoritatile publice locale si centrale

CERINTE

- Studii superioare de lunga durata absolvite cu diploma de licenta:stiinte economice, stiinte juridice, stiinte administrative
- vechime in specialitatea studiilor cerute: 5 ani
- cunostinte de utilizare PC nivel mediu, pentru: Word, Excel, Access, PowerPoint, Internet, E-mail;
- promptitudine si eficienta in efectuarea lucrarilor;
- cunoasterea unei limbi straine de nivel mediu;
- abilitatea de a comunica usor;
- bun analist
Conditiile de studii si vechime sunt obligatorii.
Posturile de inspector I asistent la Serviciul Relatii cu Asociatiile de Proprietari este functie publica de executie si se ocupa prin concurs organizat in conditiile legii. Concursul va avea loc in data de 8 octombrie 2008, la ora 12,00. Data limita de depunere a dosarelor in vederea participarii la acest concurs este 24 septembrie 2008.
Dosarul de concurs va contine in mod obligatoriu:
- formularul de inscriere care se ia de la sediul institutiei;
- copia actului de identitate;
- copiile diplomelor de studii si ale altor acte care atesta efectuarea unor specializari;
- copia carnetului de munca sau, dupa casz, o adeverinta care sa ateste vechimea in munca si, dupa caz, in specialitate;
- cazierul judiciar;
- adeverinta care sa ateste starea de sanatate corespunzatoare;
- copia fisei de evaluare a performantelor profesionale individuale sau, dupa caz, recomandarea de la ultimul loc de munca;
- declaratia pe propria raspundere sau adeverinta care sa ateste ca nu a desfasurat activitati de politie politica.
Actele trebuie insotite si de originale pentru conformitate, originalele se restituie titularului.
Informatii suplimentare se pot obtine de pe site-ul Primariei Sector 2 www.ps2.ro/angajari

BENEFICII OFERITE

- sporuri salariale si premii in functie de performante;
- decontare cheltuieli pentru tinuta de serviciu;
- training si instruire permanenta asigurata de catre Primarie;
- masterate si cursuri postuniversitare ;
- gratuitate pentru transport, acces la servicii culturale, bufet propriu;
- conditii de lucru la cele mai inalte standarde, intr-o cladire moderna;
- lucrul pe computere moderne, cu acces permanent la intranet si internet;
- oportunitati de promovare, sansa dezvoltarii unei cariere de succes;
- atmosfera de lucru captivanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Administratie publica locala