1 post Consilier I debutant Serviciul Secretariat si Relatii Publice

Primaria Sector 2 Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza, organizeazasi controleaza activitatea salariatilor care deservesc Centrul de Relatii cu Publicul aflat in structura Serviciului Secretariatsi Relatii Publice din cadrul Primariei Sectorului 2.
- Asigura asistenta pentru indrumarea persoanelor care se adreseaza Primariei Sectorului 2 prin intermediul Centrului de Relatii cu Publicul.
- Verifica prin sondaj raspunsurile acordate petentilor .
- Asigura accesul cetatenilor in cadrul Centrului de Relatii cu Publicul.
- Este la dispozitia cetatenilor, indrumându-isi consiliindu-i in rezolvarea problemelor sociale sau de interes general, incercând solutionarea acestora pe loc iar in cazul in care problemele necesita analizesi verificari din partea altor servicii, se dau solicitantilor indrumarile necesare.

CERINTE

- studii superioare de lunga durata:stiine juridice,stiinte socialesi politice,stiinte umaniste;
- cunostinte operare PC de nivel mediu pentru: Word, Excel, Acces, PowerPoint, Internet, E-mail;
- promptitudine si eficienta in efectuarea lucrarilor;
- cunoasterea unei limbi straine de nivel mediu;
- abilitati de a comunica usor;
- bun analist.
Conditiile de studii sunt obligatorii.
Postul de consilier I debutant se ocupa prin concurs organizat in conditiile legii. Concursul va avea loc in data de 15 decembrie 2008, la ora 12,00. Data limita de depunere a dosarelor in vederea participarii la acest concurs este 3 decembrie 2008. Dosarul de concurs va contine in mod obligatoriu:
-formularul de inscriere care se ia de la sediul institutiei
- copie act identitate
-copiile diplomelor de studii si ale altor acte care atesta efectuarea unor specializari
-cazierul judiciar
-adeverinta care sa ateste starea de sanatate corespunzatoare
-declaratia pe propria raspundere sau adeverinta care sa ateste ca nu a desfasurat activitati de politie politica
Actele trebuie insotite si de originale pentru conformitate, originalele se restituie titularului.
Informatii suplimentare puteti obtine de pe site-ul Primariei Sector 2, www.ps2.ro/ angajari.

BENEFICII OFERITE

-sporuri salariale si premii in functie de performante
-decontare cheltuieli pentru tinuta de serviciu
-training si instruire permanenta asigurata de catre Primarie
-cursuri postuniversitare
-gratuitate pentru transport, acces la servicii culturale, bufet propriu.
-conditii de lucru la cele mai inalte standarde, intr-o cladire moderna
-lucrul pe computere moderne, cu acces permanent la intranet si internet
-oportunitati de promovare, sansa dezvoltarii unei cariere de succes
-atmosfera de lucru captivanta

DESCRIEREA FIRMEI

administratie publica locala