^Specialist Risc

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala ce activeaza in domeniul bancar.
Responsabilitati:
- Monitorizarea serviciului datoriei pentru portofoliul de credite persoane fizice;
- Prelucrarea datelor extrase din aplicatiile informatice;
- Intocmirea rapoartelor pentru identificarea riscurilor aferente portofoliului de credite persoane fizice;
- Actualizarea periodica a bazei de date;
- Pregatirea prezentarilor;
- Monitorizarea situatiei financiare a clientilor ce au beneficiat de rescadentari.

CERINTE

- Studii superioare finalizate in domeniul economic;
- Bune cunostinte privind activitatea bancara;
- Cunostinte avansate de operare PC (Excel, Power Point);
- Bune cunostinte de limba engleza;
- Bune abilitati de lucru in echipa;
- Persoana analitica, orientata catre rezultate.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- Posibilitatea de dezvoltare a carierei in domeniul bancar.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.