# SENIOR RETAIL BUYER

TRENKWALDER SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie specializata in domeniul comertului cu bunuri de larg consum de renume international.

- analiza evolutiei comportamentului cumparatorilor, previzionarea tendintelor viitoare;
- urmareste cu regularitate indicatorii de performanta (vanzari, niveluri de discount);
- coordoneaza planificarea stocurilor si reactioneaza la modificarile aparute la nivel de cerere;
- identifica furnizori noi, negociaza termenii contractuali;
- mentine si dezvolta relatiile cu furnizorii existenti;
- mentine legatura cu toate departamentele companiei;
- participa la diverse targuri si expozitii, in tara si strainatate, pentru a selecta si organiza noile colectii;
- redactarea de rapoarte, previzionarea nivelurilor de vanzari;

CERINTE

- experienta in achizitii - buying, domeniul retail - fashion, la nivel national si international - minim 3 ani;
- foarte bune abilitati de negociere;
- limba engleza - nivel conversational;
- orientare spre obtinerea de rezultate;
- excelente abilitati de comunicare;

BENEFICII OFERITE

- posibilitati de dedezvoltare a carierei intr-un mediu de lucru profesionist;
- pachet salarial atractiv;

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.