- REPREZENTANT VANZARI ZONAL- Bucuresti

People Design

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie dezvoltata la nivel national, ce asigura servicii complete de copiere, managementul documentelor si servicii tehnice de instalare si intretinere a echipamentelor de birou. Cei care aleg vanzarea de solutii tehnologice aleg totodata un stil de business provocator si recompensant.

Pentru managementul si dezvoltarea portofoliului de clienti, dorim sa gasim cat mai repede persoane cu experienta in vanzarea profesionala pentru a ocupa postul de REPREZENTANT DE VANZARI ZONAL in Bucuresti.

Responsabilitati:

-Prospectarea zonei alocate si identificarea potentialilor clienti.
-Reprezentarea companiei in relatia directa cu clientii.
-Promovarea produselor si solutiilor/serviciilor catre potentialii clienti.
-Vanzarea produselor si solutiilor/serviciilor in functie de nevoile potentialilor clienti.
-Mentinerea clientilor activi, printr-o legatura constanta cu acestia si identificarea potentialelor oportunitati de afaceri.
-Realizarea de rapoarte periodice privind activitatea desfasurata.

CERINTE

-Studii medii sau superioare.
-Experienta in vanzare (prospectare-vanzare-mentinere)
-Cunoasterea modului de abordare clientilor- companii in procesul de vanzare.
-Cunostinte de limba engleza necesare intelegerii documentatiei tehnice.
-Bune abilitati de comunicare.
-Atentie la detalii, capacitate de organizare.
-Curiozitate pentru a intelege si descoperi oportunitati de afaceri in intalnirile profesionale.

BENEFICII OFERITE

-Cursuri de calificare
- Salariu motivant cu multiple posibilitati de bonificare, pe cartea de munca.
- Tichete de masa.
- Masina / telefon mobil.
- Conditii de lucru foarte bune.

People Design ofera clientilor sai solutii personalizate de recrutare si selectie a oamenilor talentati.
www.peopledesign.ro