# DISPECER

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea stocurilor de combustibili din statii si elaborarea programului de aprovizionare pentru zilele urmatoare in conformitate cu situatia stocurilor din depozite(Terminal Status);
- Informarea subantreprenorilor in cazul unei capacitati proprii insuficiente de transport cu privire la programul din ziua urmatoare;
- Realizarea traseelor de aprovizionare avantajoase, evitandu-se pe cat posibil mersul in gol al autovehiculelor cisterna, descarcarile dese si in cantitati mici;
-Urmareste programul zilnic al transportatorilor, opereaza eventualele rectificari ale programului (suplimentari), stabileste in functie de ultimele informatii cantitatile ce urmeaza descarcate in statii / clienti;
-Utilizarea eficienta a mijloacelor de transport conform normelor de munca si AETER;

CERINTE

Clientul nostru este o companie ce are ca domeniu de activitate transporturi rutiere de marfuri periculoase - combustibili.

- Studii superioare finalizate preferabil in domeniul tehnic;
- Experienta de minim 2 ani pe un post similar;
- Cunostinte bune privind capacitatile de transport ale cisternelor, pe fiecare compartiment in parte, caracteristicile acestora (pompa, mod de cuplare, sistem de incarcare);
- Cunostinte de limba engleza la nivel mediu;
- Cunostinte avansate de operare PC - pachetul MS Office;
- Persoana creativa, dinamica, cu initiativa;
- Foarte bune abilitati de comunicare, organizare si lucru in echipa;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Posibilitati de dezvoltare a carierei intr-un mediu de lucru profesionist;

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.