* CONSULTANT TEHNIC

SC TRENKWALDER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identificarea proiectelor tehnice pentru cresterea productivitatii la client;
- efectuare de teste cu scule aschietoare;
- propunerea tehnologiilor de prelucrare in conformitate cu cerintele clientului;
- proiectarea sculelor speciale;
- comunicarea cu specialistii din celelalte filiale din Europa pentru rezolvarea problemelor tehnice;

CERINTE

-studii superioare, de preferat in Tehnologia Constructiilor de Masini, Masini Unelte, Mecanica Fina;
-cunostinte temeinice despre prelucrarea prin aschiere a metalelor, constructia, functionarea si
proiectarea sculelor aschietoare, functionarea masinilor unelte;
- proiectarea pe calculator;
- cunostinte foarte bune de limba engleza;
- permis de conducere: categoria B

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv;
-posibilitati de dezvoltare;
-mediu de lucru placut;

Clientul nostru este o companie multinationala suedeza, unul dintre liderii la nivel mondial in productia de scule si sisteme de scule pentru prelucrarea prin aschiere a metalelor.
Recrutam pentru sediile din Brasov si Sibiu o persoana pentru postul de Specialist Tehnic.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI. Va asteptam la sediile noastre din Sibiu, Bucuresti, Timisoara, Cluj Napoca, Arad, Brasov si Baia Mare!