= CASIER CONTABIL =

FLEXXELF SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-intocmirea si verificarea registrului de casa zilnic conform normelor in vigoare.
- Introducearea datelor din registrul de Casa in lei/valuta in programul de contabilitate si verificarea datelor privind concordanta financiar-contabilitate.
- intocmirea diverselor documente:
- Foaie varsamant (depunere/ridicare numerar)
- Borderou depunere CEC-uri si Bilete la Ordin;
- Chitanta pentru incasare numerar persoane juridice;
- Bon fiscal pentru incasare numerar persoane fizice
- Dispozitii de incasare / plata catre casierie.
- Ordine de plata pentru furnizori interni si externi;
- Formulare de schimb valutar.
- Completarea si evidenta CEC-urilor si Biletelor la Ordin girate, precum si a celor depuse la banca.
- Efectuarea operatiunilor incasare / plata cu numerar.
- Operarea platilor in programul Online – Banking.
- Mentinerea relatiei cu bancile;
- Evidenta avansurilor spre decontare, primirea si verificarea deconturilor interne si externe, precum si operarea acestora in programul de contabilitate Altantis.
- Intocmirea altor situatii solicitate de contabilul sef.
Firma asigura salariu motivant, bonuri de masa, ambianta placuta de lucru.

CERINTE

Persoana ce va ocupa aceasta functie asigura efectuarea operatiunilor de casierie (efectuarea platilor, furnizori, salarii incasare clienti si intocmirea registrul de casa).
absolvent de studii medii economice ;
experienta in domeniul financiar contabil prezinta avantaj;
operare PC – MS Office;

Compania Flexxelf face parte din grupul de companii Avrig 35 si este un important producator de usi si ferestre, pereti cortina si fatade din PVC (profil Veka), si aluminiu (profil Technal, Schuco, Balkan, Alumil).
In numai 2 ani de la infiintare, compania a devenit al treilea producator de ferestre PVC cu profile Veka din Romania cu un rol important pe piata producatorilor de pereti cortina, inclusiv fatade structurale.