Consultant Financiar Asigurari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza si vinde pachetele de servicii financiare ale companiei;
- Prospectarea pietei tinta si identificarea de noi potentiali clienti
- Identifica nevoile clientilor, decide care sunt cele mai potrivite solutii pentru acestia si prezinta clientilor ofertele intocmite (intalniri fata in fata);
- Dezvoltarea si mentinerea portofoliului de clienti printr-o relatie permanenta cu acestia;
- Intocmeste si pastreaza documentatia referitoare la situatia contractelor emise.

CERINTE

- Bune abilitati de comunicare;
- Orientare catre client;
- Etica si valori personale;
- Buna relationare cu ceilalti;
- Perseverenta si orientare catre actiune.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o companie multinationala;
- Mediu de lucru profesional;
- Training initial si permanent gratuit;
- Pachet motivational complex, corelat cu nivelul de performanta.

Companie multinationala,opereaza pe piete importante din Europa,Asia,Statele Unite si Australia,lider in Marea Britanie in domeniul financiar,al cincilea asigurator la nivel global cu o experienta in domeniu de peste 300 de ani