Unit Manager Asigurari de Viata

Allianz Tiriac SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Domeniul asigurarilor de viata este unul dificil, insa care poate oferi satisfactii financiare si profesionale pe masura dorintelor si capabilitatilor. Cei care deja au lucrat in domeniu stiu care sunt beneficiile reale ale unei dezvoltari personale in care iti stabilesti singur limitele. Aceasta meserie necesita abilitati de comunicare, de empatie, de a lucra organizat si de a putea recruta si coordona consultanti financiari si prin aceasta de a contribui direct la dezvoltarea personala si a celor din subordine. Functia de Unit Manager solicita implicare, dedicare si dorinta de auto-depasire. Echipa pe care o formam se doreste a fi una de top pe piata brasoveana. Agentia va beneficia de un spatiu modern de lucru, cu toate facilitatile necesare desfasurarii in conditii optime a activitatii de recrutare si consultanta financiara.

CERINTE

Obligatoriu minim un an de activitate ca si consultant fianciar/ unit manager (de preferat) intr-o companie de profil.
Abilitati de comunicare si persuadare
Aspect profesional
Abilitatea de a trece usor peste esecuri
Focus pe activitate si lucru organizat
O buna intelegere a modului de lucru si a domeniului
Dorinta de performanta
Energic, proactiv

BENEFICII OFERITE

Dezvoltare intr-una dintre companiile de top de pe piata
Plan de training (sustinut in afara orasului) ce cuprinde peste 10 module conforme cu fiecare treapta de dezvoltare
Pachet financiar competitiv corelat cu rezultatele activitatii (finantare si comisioane atractive)
Plan de cariera coerent si ajustabil, mulat pe nivelul de performante
Conditii de lucru si beneficii atractive pentru consultanti financiari pentru a usura activitatea de recrutare a acestora

Una dintre cele mai importante companii de asigurari de pe piata romaneasca si din Europa.