Trainer in vanzari

BANCA DE JOBURI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal are urmatoarele responsabilitati:

- identifica cerintelor de formare ale angajatilor in raport cu obiectivele corespunzatoare in cadrul companiei si propunerea unor sesiuni de instruire;
- alegerea strategiilor şi metodelor de instruire în raport cu obiectivele de referinţă ale programului de formare;
- crearea/alegerea materialelor de suport de curs. Actualizeaza permanent materialele utilizate;
- creeaza, sustine programe de pregatire si dezvoltare;
- evalueaza programele de training;
- expunerea informaţiilor relevante utilizând metode şi tehnici de instruire alese în conformitate cu nevoile cursanţilor şi cu obiectivele programului de formare;
- colaboreaza cu departamentul de resurse umane si cu celelalte departamente pentru a identifica nevoile de training;
- monitorizarea şi evaluarea evoluţiei cursanţilor şi eficienţa programului de formare.
- Asigurarea condiţiilor şi resurselor necesare procesului de evaluare.
- intocmirea de rapoarte privind programul de formare;

CERINTE

- Experienta in domeniul trainingului si dezvoltarii carierei;
- Excelente abilitati de comunicare scrisa si orala;
- Excelente abilitati de prezentare;
- Abilitati de negociere, analiza si prezentare a informatiilor;
- Persoana sociabila, atitudine pozitiva si orientata catre client, spirit de echipa, spirit organizatoric;
- Persuasiune, capacitate de relationare, entuziascm, initiativa si flexibilitate;
- Studii superioare, preferabil in domeniul in care se vor sustine sesiunile de training;
- cunostinte de operare PC
- permis auto categoria B (optional)