TEHNOLOG PROCESE PRODUCTIE ( Brasov )

BIA Business Intelligence Alliance

Job expirat

RESPONSABILITATI

BIA cauta pentru clientul sau, un important nume de pe piata, candidatul care:
- Analizeaza procesul de productie (manufacturare) si ambalare ca si baza pentru imbunatatirea proceselor si a calitatii, utilizand si instrumente statistice de control al proceselor
- Implicarea membrilor echipei in standardizarea proceselor, in masurarea performantei si schimbul de cunostinte
- Contribuie alaturi de Directorul de Productie la elaborarea strategiei de dezvoltare pentru productie in acord cu strategia de afaceri
- Contribuie alaturi de Managerul de Calitate, Managerul de Logistica si de echipa de excelenta operationala la dezvoltarea si implementarea proiecteor de imbunatatire a proceselor in fabrica
- Organizeaza, dezvolta, implementeaza si asigura complianta cu standardele nationale si internationale pentru productie farmaceutica
- Se implica in proiecte locale sau internationale
- Participa la elaborarea bugetului de productie
- Preia proiecte de management si responsabilitati acolo unde este cazul
- Creste continuu eficienta echipei prin monitorizarea proceselor si a performantelor
- Se implica in alte arii functionale (logistica, risk management)
- Participa in procesul de achizitie de noi

CERINTE

Experienta anterioara(min 3 ani) intr-un post similar,de preferat cu experienta in productie farmaceutica/ industrie FMCG;
Preferabil experienta/ Bune abilitati in procesarea Tehnologiei Farmaceutice,Productie sau Inginerie;
Bune abilitati de comunicare si interrelationare, organizare si planificare;
Orientare spre clienti si spre echipa(intern extern);
Conducere sau lucrul in echipa dovedit ar fi de apreciat;
Abilitatea de a coonduce si influenta alte persoane(schibarea abilitatilor manageriale);
Bune abilitati de comunicare si negociere;
Cunostiinte foarte bune de limba Engleza

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.
Numai candidaturile eligibile vor fi luate in considerare.

BIA Business Intelligence Alliance este prima companie romaneasca de recrutare fondata in anul 1992. In cei 14 ani de activitate BIA a activat ca una dintre cele mai puternice firme de recrutare, realizand o baza de date cu peste 70.000 de candidati care au beneficiat de serviciile BIA.
Ca o consecinta fireasca a dinamicii mediului de afaceri din Romania, BIA isi extinde portofoliul de servicii, oferind:
- servicii de salarizare si administrare de personal,
- servicii de recrutare si selectie de personal,
- consultanta in resurse umane,
- training si dezvoltare.
Cei peste 150 de clientii cu care am construit parteneriate pe termen lung reprezinta aproape toate domeniile de activitate de pe piata româneasca. Iata numai câteva dintre companiile care au decis sa isi dezvolte resursele umane interne împreuna cu BIA: AIG Romania, BRD Groupe Societe Generale, BT Asigurari, Connex, Coca Cola, Danone, Elite, Lafarge, Microsoft, Porsche Romania, Rominserv, Xerox etc.