STATION MANAGER

Curiero International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conduce si directioneaza Statia catre indeplinirea obiectivelor companiei pentru a obtine satisfactia clientilor, astfel:

- acorda asistenta in activitatile zilnice si se asigura ca standardele Companiei sunt mentinute si/sau imbunatatite
- aloca responsabilitati angajatilor in masura capabilitatilor fiecaruia si a postului ocupat
- rezolva sau deleaga diverse probleme, cerinte sau necesitati catre subordonati
- analizeaza rutele curierilor pentru a asigura o acoperire optima a fiecarei zone desemnate, luand in calcul volumul de munca si situatiile posibile in traficul rutier
- indruma permanent si evalueaza periodic functiile subordonate, axat in principal pe curieri pe masina si curieri pedestri

- Controleaza numerarul colectat pe rute de catre curieri, in baza informatiilor primite anterior de la departamentul Financiar sau in baza formularelor zilnice de transport ale curierilor.

- Creeaza si emite rapoarte de performanta catre Director Zonal, la cererea acestuia, periodic sau ori de cate ori este necesar.

- Investigheaza cauzele si raporteaza pentru:
- formularele de transport incomplete
- performanta serviciului individual sau colectiv pentru: livrari, preluari sau alte transporturi
- relatiile cu clientii, cat si cu celelalte departamente
- calitatea serviciului oferit pe piata
- alte rapoarte si statistici.

- Verifica si asigura ca politica Companiei este respectata de intregul personal in fata clientilor

- Asigura in mod direct o recrutare riguroasa a candidatilor.

CERINTE

- Studii superioare - obligatoriu

- Experienta
- Management - Coordonare echipe de minim 7 oameni
- Curierat/Posta - avantaj
- Cunoscator al specificului zonei - geografic, administrativ, economic
- Gestionare buget

- Capacitate de organizare

- Orientare catre client

- Abilitati vanzare

- Contabilitate primara

- Operare PC (Microsoft Office, Internet)

- Disponibilitate pentru program prelungit si deplasari frecvente

- Permis conducere categoria B, eventual C

- Domiciliul stabil in Brasov

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant conform grilei Curiero

- Telefon de serviciu

- Instruire profesionala continua

- Sanse reale de promovare

Numai candidati selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

CINE ESTE CURIERO?

Câtiva întreprinzatori români au creat o puternica retea nationala care ofera solutii de curierat în sistemul door-to-door. Compania de curierat rapid Curiero a construit si testat o retea nationala de curierat în sistemul door-to-door care asigura livrarea oricarui obiect în 24 ore.

Curiero depaseste stadiul de simplu transport al coletului din orasul A în orasul B sau comuna C. În functie de multitudinea, greutatile si fragilitatea obiectelor trimise, exista pachete de solutii personalizate pentru fiecare gen de nevoie, pentru fiecare client.

Curiero dispune de o retea de 60 de agentii în marile orase din tara, de un parc auto adaptat nevoilor de transport si de o structura a rutelor si a depozitelor inovatoare pentru România.

CUM ESTE CURIERO?

 flexibil - ridicarea coletelor se face între orele 07:00 si 19:30 iar livrarea se asigura în 24 de ore. În cazuri de urgenta, contra unei taxe suplimentare, se poate asigura
livrarea în aceeasi zi sau pana cel târziu a doua zi la ora 10:00.

 sigur si de încredere - în afara de un control riguros exercitat de oamenii din retea si a respectarii cu strictete a procedurilor interne, Curiero foloseste serviciile societatilor de asigurari Allianz si Unita pentru asigurarea coletelor de valoare.

 comunicativ, transparent - ofera permanent solutii care scutesc clientul de orice stres în timpul desfasurarii livrarilor. Acesta poate monitoriza si evalua proiectele în orice moment.