Specialist Resurse Umane

JobActiv

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrare personal:
- Gestioneaza cartile de munca si dosarele angajatilor conform prevederilor legale;
- Intocmeste contractele individuale de munca si actele aditionale la acestea si le inregistreaza la ITM;
- Intocmeste actele necesare in vederea incetarii raporturilor de munca;
- Reprezinta compania in relatiile cu autoritatile din domeniu (ITM sau alte institutii).
Salarizare personal:
- Realizeaza lunar pontajul, colecteaza datele referitoare la sistemul de bonusare si intocmeste statele de salarii si declaratiile lunare;
- Recrutare si selectie:
- Realizeza recrutarea si selectia pentru posturile de munca ramase vacante;
Managementul resurselor umane:
- Propune directorului general programe specifice managementului resurselor umane;
- Implementeaza programe la nivelul organizatiei referitoare la reducerea fluctuatiei de personal, crestere a satisfactiei si motivatie.

CERINTE

Profilul candidatului:
- absolvent studii superioare - economic, juridic, psihologie, sociologie;
- curs inspector de personal (reprezinta avantaj);
- experienta pe un post similar cel putin 1 an - in coordonarea activitatii;
- cunostinte solide de legislatie a muncii;
- cunostinte foarte bune de operare PC (MS Office);
- buna capacitate de organizare si coordonare;
- abilitati de comunicare si relationare.

BENEFICII OFERITE

Dezvoltare personala/profesionala si in scurt timp oportunitati de promovare. Mediu de lucru modern.
Lucru intr-o echipa tanara si dinamica. Pachet salarial atractiv.

Clientul nostru este o renumita companie de distributie, cu puncte de lucru in mai multe localitati din tara. Sediul central este in Brasov, iar postul de munca pentru care cautam candidati este pentru sediul central.