SPECIALIST (RESPONSABIL) APROVIZIONARE SI COLABORARI

Magic Systems S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- selectia si evaluarea ofertelor de achizitii, contactarea de noi furnizori;
- analiza continua a pietei si a concurente si dezvoltarea portofoliului de
furnizori, pentru realizarea a cel putin trei surse pentru fiecare produs/serviciu;
- Redactare corespondenteii oferte comerciale;
- Realizare operatiuni import-export-vama;
- Planificare, optimizare transporturi interne si internationale;
- Activiati administrative si contabilitate de gestiune;
- Comunicare si construirea unei bune relatii cu toate departamentele
- Functionale ale companiei.

CERINTE

- Studii superioare tehnice;
- Limba Germana, engleza - fluent;
- Experienta profesionala in domeniu;
- Cunostinte PC: MS Office, Internet; avantaj cunoasterea sistemului integrat de gestiune EBS (Clarvision);
- Permis de conducere categoria B;
- Abilitati de comunicar si interrelationare;
- Abilitati de organizare si planificare, rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a lucra intr-o companie orientata spre performanta si dezvoltare
profesionala continua;
- Venituri atractive si corelarea pachetului de beneficii cu performanta profesionala.

Companie romano-germana, lider de piata de peste 10 ani in domeniul ingineriei asistate si a productiei de matrite injectie plastic si scule de prelucrare la rece.