specialist marketing on line

Dacia Plant SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Creeaza, administreaza, intretine baza de date a clientilor companiei
Informeaza periodic clientii in privinta evenimentelor, promotiilor companiei
Acorda suport clientilor in vederea participarii la evenimentele organizate de companie
Gestioneaza si actualizeaza permanent continutul site-ului
Contribuie la planificarea, implementarea si monitorizarea de campanii in mediul online
Preia initiativa si dezvolta proiecte special pentru web
Gestioneaza si intareste prezenta companiei pe canalele sociale dezvolta campanii, concursuri si aplicatii interactive
Asigura o buna prezenta in mediul online a site-ului companiei si a produselor promovate
Identifica noi oportunitati de dezvoltare a companiei/produselor/promotiilor in mediul online
Concepe mesaje si realizeaza materiale de promovare a imaginii site-ului si companiei, propuneri pentru realizarea grafica a acestora
Contribuie la realizarea planurilor si strategiilor de marketing online

CERINTE

Studii superioare (preferabil Marketing sau Relatii Publice)
Abilitati deosebite de relationare cu clientii
Abilitati deosebite de prezentare si comunicare
Disponibilitate pentru deplasari in tara
Experienta pe o pozitie similara de cel putin 1 an
Cunostinte de baza privind marketingul on-line
Cunostinte engleza nivel avansat –scris, vorbit
Cunoasterea programelor din pachetul Office la nivel avansat
Experienta in utilizarea Google Adwords si Google Analytics
Cunostinte de baza SEO si e-commerce
Creativitate, flexibilitate
Capacitate de analiza, sinteza si redactare concisa si corecta a informatiilor

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Laptop, telefon

DESCRIEREA FIRMEI

Dacia Plant
Leader in industria produselor naturiste din plante in Romania.