Specialist Marketing

JOB ACTIV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- elaboreaza analize de piata privind clientii, concurenta, structurarea pietei sau evolutia acesteia in timp
- se asigura ca analiza elaborata va fi folosita in stabilierea strategiilor de marketing precum si in scopul atingerii obiectivelor companiei
- realizeaza prezentari profesionale ale analizelor elaborate
- propune anumite recomandari privind modul cum ar trebui sa se desfasoare activitatea in viitor, pe baza respectivelor analize
- participa la elaborarea strategiei de produs si marketing
- participa la elaborarea strategiei de vanzari a companiei
- realizeaza statistici referitoare la activitatea de marketing si de vanzari
- realizeaza baze de date comparative
- verifica datele inregistrate deja in baza de date si le grupeaza pe diferite criterii
- realizeaza rapoarte saptamanale (uneori chiar zilnice) conform cerintelor mamagerului general

CERINTE

- studii superioare (economice, de marketing sau experienta intr-o pozitie similara);
- cunostinte privind cercetarea de piata;
- cunostinte foarte bune de operare PC (Word, Excel);
- cunostinte foare bune de analiza statistica;
- abilitati excelente de prezentare, abordare analitica;
- capacitate de exprimare in scris fluenta, coerenta;
- spirit de echipa;
- ordonat;
- cu initiativa;
- permis conducere cat. B
- domiciliu stabil in Brasov

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- bonuri de masa
- oportunitate de dezvoltarea a carierei.

Firma specializata in recrutare si selectie de personal, dezvoltare organizationala si cercetare de piata