Senior Sales IT Specialist

SC 2Net Computer SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor din domeniul IT&C destinate infrastructurilor informatice si de comunicatii: servere, statii de lucru, solutii de backup, servicii de securitate (antivirus, protectia datelor), software (sisteme de operare si aplicatii, consultanta pentru licentiere software), comunicatii (networking)
- Consultanta tehnica si comerciala pentru clienti
- Promovarea programelor de training si instruire
- Intocmirea si prezentarea de oferte comerciale
- Stabilirea si dezvoltarea unor bune relatii cu clientii
- Participare intensa/activa la realizarea obiectivelor calitative/cantitative ale echipei si la atingerea targetului de vanzari
- Implementarea si respectarea strategiei de vanzari a firmei
- Postul se adreseaza si fetelor

CERINTE

- Cunostinte solide de Hardware si Software
- Studii superioare, de preferinta in domeniul economic/tehnic
- Experienta in domeniu de cel putin 2 ani
- Experienta in relatii publice si tehnici de negociere
- Obligatoriu cunostinte operare PC (Pachetul Microsoft Office)
- Dorinta de instruire, informare si dezvoltare profesionala permanenta
- Prezenta agreabila, abilitati de comunicare si prezentare
- Disponibilitate pentru program prelungit
- Capacitate de lucru in echipa
- Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu
Constitiue un avantaj:
- Experienta in domeniul IT: vanzari, presales

BENEFICII OFERITE

Bonusuri in functie de depasirea target-ului

S.C. 2Net Computer este cea mai mare firma de IT locala, avand o prezenta extinsa pe raza judetelor Brasov so Covasna. Firma este distribuitor si service autorizat pentru cele mai importante brand-uri IT: HP, IBM, Lenovo, Microsoft, Toshiba, RICOH, Lexmark, CISCO, etc. Oferim solutii hardware si software pentru toate zonele de business: SOHO (Small Office and Home Office), SMB (Small and Medium Business), proiecte si licitatii/Corporate. Firma isi dezvolta activitatea si acest lucru implica si marirea echipei, asa ca \"te astaptam, cu CV-ul, la sediul firmei pentru a te alatura echipei\".