SENIOR LEGAL ADVISER

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Acorda asistenta juridica in cadrul societatii si analizeaza din punct de vedere juridic proiectele dezvoltate de firma. Acorda consultanta si reprezentare juridica.
- Efectuarea de contractari, autorizari, avize in numele societatii.
- Reprezentarea societatii in fata instantelor judecatoresti si a diferitelor institutii ale Statului.
- Intocmeste si gestioneaza documente specifice postului.
- Informeaza conducerea companiei asupra noilor modificari legislative si implicatiile acestora.
- Solutioneaza din punct de vedere legal problemele aparute in activitatea companiei.
- Raspunde de toate actele firmei in legatura cu care face demersuri legale la organele de jurisdictie competente.

CERINTE

- Studii superioare juridice
- Experienta relevanta in domeniul dreptului comercial si civil, inclusiv experienta in instanta!
- Cunostinte solide de drept comercial, dreptul societatilor comerciale si drept funciar
- Limba engleza nivel avansat
- Abilitati excelente de comunicare (verbale si in scris)
- Dinamic, responsabil, orientat catre rezultate;
- Cunostinte operare PC
- Permis conducere categ. B