SEF SERVICIU LOGISTIC

S.C.G4S.CASH SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- verifica completarea corecta a documentelor de transport ( foi de parcurs, registrul de iesire din cursa, registrul de evidenta a consumului de carburanti - lubrifianti, kilometrii parcursi);
- se asigura ca autoblindatele de transport valori sa fie apte din punct de vedere tehnic, pentru ca, transportul de valori sa fie executat in deplina siguranta;
- instruieste conducatorii auto privind obligatiile lor ca participanti la traficul rutier si in calitate de comandanti ai cursei de transport valori, prelucrandu-le cazuri de nerespectare a legislatiei/ regulilor, procedurilor si implicatiile acestora;
- verifica periodic nivelul pregatirii de specialitate a conducatorilor autospecialelor;
- informeaza seful ierarhic in privinta autospecialelor, care necesita revizia periodica, reparatii in urma unor defectiuni / accidente, inlocuirea unor piese uzate etc., pentru buna functionare a acestora;
- verifica facturile de plata pentru utilitati, le avizeaza si le transmite spre aprobare;
- tine evidenta cheltuielilor administrative ale Centrului de Procesare si, la cerere sin partea sefilor profesionali, emite situatii centralizatoare pentru fiecare luna;
- cunoaste si respecta prevederile din regulamentele interne, normele si procedurile de lucru, regulile de protectia si securitatea muncii si PSI.

CERINTE

- studii superioare in domeniul AR;
- experienta profesionala de minim 3 ani in domeniu;
- cunostinte temeinice in domeniul tehnic auto;
- experienta in pregatirea profesionala a personalului;
- meticulozitate, atentie, indemanare, responsabilitate, simt organizatoric, bune abilitati de comunicare si relationare.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, plus spor de vechime pentru o perioada mai mare de 3 ani in companie;
- tichete de masa (conform zilelor lucratoare);
- telefon de serviciu;
- card de sanatate
- conditii de munca legale, salariu lunar garantat, dotare corespunzatoare;
- oportunitatea de a munci într-o companie multinationala, într-un mediu de lucru profesionist, cu posibilitat de promovare si dezvoltare profesionala continua.

G4S Cash Services este membra a Group 4 Securicor, companie aflata pe locul intai la nivel mondial in domeniul prestarii de servicii de securitate.
In Romania, G4S Cash Services este prezent din 2002, ofera servicii de transport valori, procesarea banilor si alimentarea si intretinerea de nivel 1 a bancomatelor. Totalizeaza astazi peste 2600 de salariati si are o infrastructura teritoriala dezvoltata formata din 9 Centre de Procesare si 17 puncte de lucru, putandu-ne astfel presta serviciile la nivelul tuturor judetelor. Clientii nostri sunt companii de top pe piata romaneasca, precum: Raiffeisen Bank, Posta Romana, ABN-AMRO, Alpha Bank, City Bank, Banc Post, Banca Romaneasca s.a.