Sef Receptie

Lugera & Makler

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Rezumatul postului:
Seful Receptie este responsabil cu asigurarea de servicii de cea mai inalta calitate in cadrul departamentului de cazare. Rolul sau este de a angaja si pregati Receptionerii si Lucratorii Concierge, de a elaborara sau aproba cresterile salariale, de a desfasura evaluari ale performantei subordonatilor, de a propune spre promovare, de a asigura respectarea procedurilor din cadrul departamentului.

Atributii si responsabilitati:
Coordoneaza si raspunde de activitatea intregului departament Cazare;
Organizeaza, planifica si deleaga activitati pentru subordonati;
Recruteaza personal, ofera training pentru noii veniti, participa la evaluari si la decizii de promovare;
Colaboreaza la elaborea si implementerea de proceduri, stabilind cand se poate face abatere de la politica standard a hotelului;
Asigura periodic training persoanelor din subordine pentru a mentine un standard ridicat al serviciilor oferite.
Participa la sedintele de management saptamanale;
Coordoneaza si directioneaza activitatile de zi cu zi. Verifica in fiecare dimineata raportul si registrul de cazari pentru informare si completeaza cu informatiile relevante.
Respecta procedurile de securitate pentru a asigura un mediu sigur de lucru;
Asigura un standard ridicat al serviciilor oferite de catre biroul de receptie al hotelului;
Se implica activ in promovarea programelor, ofertelor si pachetelor turistice ale hotelului catre clienti.

CERINTE

Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara;
Diploma de specialitate: Brevetat in turism ca Sef de Receptie;
Cunostinte de operare pe calculator: Windows, MS Office;
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
Cunoasterea unei alte limbi straine de circulatie internationala (franceza sau gremana) cel putin la nivel mediu;
Abilitati manageriale, de comunicare si relationare,
Abilitati de motivare a persoanelor din subordine;
Spirit analitic si organizat;
Atitudine pro-activa si dinamism.

BENEFICII OFERITE

Climat de lucru placut si motivant;
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere in cadrul unei echipe de profesionisti;
Pachet salarial motivant;
Programe de training si formare profesionala.

Lugera & Maklér operates in Slovakia, Czech Republic and Romania. We made it our job to help companies to find the right employees. To help ambitious people to find the right employer. We match the right person with the right company at the right time. Very fast. So that the perfect job soon is yours.