Sales Representative

Veralen

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea si vanzarea produselor si serviciilor din portofoliu;
Identificarea corecta a nevoii clientului si oferirea solutiei optime;
Atingerea obiectivelor zilnice si lunare;
Intocmirea documentelor necesare vanzarii: facturi, etc.;
Intocmire rapoarte (activitate zilnica / saptamanala, activitate competitie);
Gestionarea corecta a stocului;
Disponibilitate pentru deplasari si activitati conexe postului;
Capacitatea de a reactiona promt activitatilor neprevazute;
Aprovizionarea si intretinerea spatiului de desfasurare.

CERINTE

Cunoştinţe avansate hardware (asamblarea de la 0 a unui sistem de calcul, dezasamblarea si verificarea acestuia), cunoştinţe sisteme de operare;
Experienta in domeniul vanzarilor constituie avantaj;
Studii medii/ superioare;
Excelente abilitati de comunicare si putere de convingere;
Initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor;
Atitudine deschisa, optimism, orientare spre client;
Energie si pasiune pentru vanzari, placerea de a interactiona cu clientii;
Capacitate de lucru în echipă.

BENEFICII OFERITE

Bonusuri in raport cu rezultatele obtinute;
Bonuri de masa;
Decontare transport.

Veralen SRL este o companie care se ocupa cu importul si comertul de componente si accesorii pentru calculator. Are o vechime de peste 18 ani pe piata muncii.