RESPONSABIL PLANIFICARE PRODUCŢIE FREZE CNC

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Poziţia este disponibilă în cadrul Departamentul Matriţe şi Maşini Speciale în locaţia Codlea şi a apărut ca urmare a dezvoltării acestui departament
- Planificarea activităţilor de frezare CNC pentru locaţia DTR Codlea
- Menţinerea contactului cu locaţiile din Germania şi Austria în vederea asigurării unei încărcări optime (în funcţie de proiectele din Codlea, Germania şi Austria, decide asupra locaţiei în care acestea vor fi executate)
- Cunoaşterea din punct de vedere tehnic a capacităţilor de frezare aflate în locaţiile Codlea, Germania şi Austria
- Colaborare cu Team Leaderii programatorilor de maşini CNC din locaţiile mai sus menţionate

CERINTE

- Studii tehnice
- Limba Germană: nivel avansat
- Operare PC: Pachetul Office
- Experienţă în frezare CNC constituie avantaj
- Abilităţi organizatorice
- Abilităţi de comunicare

BENEFICII OFERITE

- Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume
- Programe de dezvoltare
- Salariu competitiv
- Tichete de masă
- Transport asigurat de către companie
- Alte beneficii

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.