RESPONSABIL PIESE DE SCHIMB SI SERVICE

SC AUTO BRESCIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza stocului de piese de schimb
Controlul vitezei de rotatie a stocului de P/S.
Reducerea stocului de piese de schimb cu vanzare lenta
Cauta referintele pieselor care ii sunt solicitate de catre Sefii de Atelier sau de catre personalul de productie al atelierului;
Intocmeste un bon de iesire piese in functie de insemnarile Consilierului de Service pe comanda de lucru.
Se asigura, consultand baza de date, de disponibilitatea pieselor din stoc;
Comanda piesele care nu se afla pe stoc: comanda in functie de urgenta;
Propune in mod sistematic piese de inlocuire, in cazul in care o referinta este indisponibila, si propune, in acest caz, piesele sau produsele de inlocuire;
Listeaza piesele la dosarul clientului.
Livreaza sau face sa se livreze piesele catre personalul de productie atelier, in zonele dedicate;
In cazul pieselor rezervate anticipat, le prezinta in spatiile rezervate acestui scop.
Urmareste comenzile de piese in urgenta si informeaza rapid Sefii de Atelier despre eventualele intarzieri in atribuirea pieselor de schimb solicitate, pentru a putea fi luate toate masurile necesare cu referire la client;
Face in fiecare saptamana inventarul stocului de piese rezervate cu anticipatie;
Informeaza Receptionerii si cu privire la disponibilitatea pieselor.
Reintegreaza piesele care nu au fost reclamate in stocul magaziei.
Participa la reuniunile Departamentului de Service in scopul de a schimba informatii cu privire la activitatea Piese Schimb (disponibilitate, evolutie pret, evolutie produs, promotii…)
Informeaza personalul ierarhic superior (Managerul de Service si PS) despre activitatea Post-Vanzare.
Vinde catre clientii finali.

CERINTE

Studii universitare tehnice (Facultatea de Transporturi/Mecanica, specializarea Autovehicule Rutiere), cel putin 2 ani experienta intr-o pozitie similara.
Disponibilitate pentru munca de teren.
Permis auto.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Bonusuri in functie de realizari

DESCRIEREA FIRMEI

comert cu autovehicule si service auto