Responsabil Clientela IMM Medii - Brasov

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Dezvolta portofoliul de clienti al bancii prin atragerea de noi clienti din segmentul IMM
-Negocieaza, structureaza si analizeaza tranzactiile de creditare
-Stabileste lista de clienti potentiali pentru vanzarea produselor bancii pentru segmentul IMM Medii
-Asigura pregatirea documentatiei si analiza tranzactiilor in scopul aprobarii cererilor de credit pentru clientii IMM Medii
-Sprijina directorii de agentie/sucursala pentru dezvoltarea unui portofoliu de clientii IMM Medii
-Raspunde de calitatea serviciilor si produselor solicitate de clientii din segmentul IMM

CERINTE

-Studii superioare economice
-Exerienta relevanta pe zona de vanzare, eventual in domenii conexe domeniului bancar
-Minim 1 an experienta bancara in zona de creditare sau risc
-O buna intelegere a produselor bancare si a domeniului financiar
-Reprezinta avantaj expunerea catre zona de analiza financiara
-Foarte bune abilitati de vanzare si de negociere
-Cunostinte bune de limba engleza
-Cunostinte bune de operare PC
-Capacitate de decizie
-Orientare catre client
-Bune abilitati de lucru in echipa

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin in afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele in realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si intreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania - Reusim impreuna!
Impreuna suntem mai puternici!