RESPONSABIL APROVIZIONARE

HR Office

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizarea, planificarea si coordonarea activitatiilor specifice de achizitii materii prime, materiale si echipamente;
Negocierea cu furnizorii de materii prime,materiale si servicii a preturilor calitatii si facilitatilor contractuale /incheierea contractelor de achizitii;
Evaluarea necesarului de produse, materiale si echipamente existent si anticiparea nevoilor ulterioare
Planificarea ritmului de aprovizionare de la intern si extern corelat cu capacitatiile de stocare
Monitorizarea stocurilor din achizitii si corelatia necesarului pentru fabricatie;
Asigurarea derularii operatiunilor de import a materilor prime, materialelor si echipamentelor;
Mentinerea legaturii cu furnizorii de produse si materiale auxiliare si identificarea de noi furnizori
Verificarea conformitatii produselor cu cerintele specificate in comenzile de aprovizionare, clauzele contractuale si documentele de referinta ale produsului, etc.

CERINTE

- Studii superioare tehnice (avantaj AR, TCM)
- Experienta relevanta in negocieri si contractari
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet)
- Limba engleza fluent (avantaj cunoasterea limbii germane)
- Permis de conducere categoria B, disponibilitate deplasari in tara si extern,
- Abilitati reale de planificare si organizare
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere, munca in echipa.
- Abilitati superioare de analiza /planificare /decizie
- Persoana dinamica, activa, punctuala, orientata catre rezultate.

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala atractiva.

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii resurse umane

HR OFFICE asista compania Roman SA in selectia pentru postul de RESPONSABIL APROVIZIONARE