Reprezentant Zonal de Vanzari

SMART TRAINING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie nationala cu activitate in domeniul comercializarii de materiale si produse electrice.

Sarcini & Responsabilitati:

- vanzarea de materiale si produse electrice clientilor aflati in zona alocata (Brasov);
- stabilirea unor relatii bune cu clientii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale;
- prospectarea pietei de profil si a conditiilor de vanzare / livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor, avand ca scop final obtinerea unei bune rotatii ale acestora si realizarea de profituri;
- transmite catre responsabilii de vanzari & marketing raportarile privind vanzarile, planul de actiune pentru cresterea vanzarilor, clientii noi, etc.;
- concepe impreuna cu directorul de vanzari strategiile comerciale prioritare in vederea atingerii target-urilor stabilite.

CERINTE

- studii medii sau superioare, preferabil in domeniul electrotehnic;
- experienta in domeniul vanzarilor minim 3 ani;
- cunoasterea buna a pietei locale si a mediului concurential de afaceri,
- cunostinte de limba engleza sau alta limba de circulatie internationala,
- cunostinte excelente de operare PC (Word, Excel);
- foarte bune abilitati de vanzare;
- initiativa, ambitie, orientare catre rezultate, dimanism, eficienta in munca;
- foarte bune abilitati de comunicare, negociere, adaptabilitate la client;
- permis de conducere valid, categoria B.
- masina personala, disponibila pentru utilizare in interes de serviciu.

BENEFICII OFERITE

- recompense corelate cu realizarile;
- logistica necesara;
- mediu de munc¿¿ profesionist.

SMART TRAINING este o firma de consultanta in resurse umane din CLUJ-NAPOCA care are ca principale servicii:
- recrutarea si selectia de personalului,
- evaluarea performantelor profesionale,
- evaluarea psihologica,
- training.

CLUJ-NAPOCA
Adresa: str. C-tin Brancusi, 2/9
Mobil: +40 743 16 65 10
Telefon/Fax: +40 264 45 06 08
Email: office@smart-training.ro