Reprezentant Vanzari Produse Siderurgice si Materiale de Constructii

Socio Plus

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospecteaza piata si contacteaza potentialii clientii;
- raspunde de realizarea targetelor de vanzari;
- asigura promovarea imaginii companiei, a produselor si serviciilor in relatia cu clientii;
- ofera consultanta de specialitate clientului, negociaza si redacteaza contractele, transmite comenzile si mentine legatura cu clientul in vederea livrarii;
- mentine in permanenta legatura cu departamentele companiei;
- intocmeste raportul lunar de activitate;
- notifica directorului de vanzari toate problemele identificate si propune solutii de imbunatatire a activitatii.

CERINTE

- studii superioare in domeniul tehnic;
- persoana dinamica, cu foarte bune abilitati de comunicare, prezentare si negociere;
- abilitati tehnice si notiuni elementare de vanzari si lucru cu clientii;
- cunostinte de utilizare a calculatorului si notiuni de contabilitate primara;
- aspect placut, dornic de a lucra cu clientii;
- capacitate de lucru in ritm sustinut;
- cunostinte solide in domeniul siderurgic, al constructiilor sau in domeniul tehnic;
- domiciliul stabil in Brasov.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv (salariu fix + bonusuri din vanzari, bonuri de masa, prime);
- echipament de lucru (masina, telefon, PC etc.);
- training periodic;
- posibilitatea construirii unei cariere in domeniul vanzarilor.

Socio Plus SRL (www.socioplus.ro) este o firma de consultanta organizationala, care ofera clientilor sai servicii de recrutare si selectie de personal. Clientrul nostru este o mare companie care distribuie produse siderurgice si materiale de constructii.