REPREZENTANT VANZARI IT - Sibiu, Brasov

PROCA - membru RTC Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cerceteaza piata si identifica potentialii clienti;
- dezvolta portofoliului de clienti potentiali;
- propune strategia de abordare si dezvoltare a clientilor;
- ofera clientilor potentiali informatii despre organizatie, produse, preturi, stocuri, oferte speciale, corespondenta, cataloage;
- elaboreaza si prezinta oferte potentialilor clienti;
- participa la negocierea termenilor contractuali si incheierea contractelor cu clientii;
- supravegheaza atent piata si ofertele concurentei;
- asigura si raspunde de incasarea la timp a facturilor aferente clientilor alocati;
- raspunde de oferirea solutiilor conform cerintelor clientului;
- lucreaza in echipa cu back-office pentru dezvoltarea continua a clientilor;
- urmareste ca vanzarea catre clientii sai sa se realizeze cel putin cu acoperirea costurilor minime aferente tranzactiilor respective;
- coopereaza permanent cu departamentul marketing aprovizionare pentru rezolvarea solicitarilor clientilor legate de produse speciale sau care lipsesc din stoc;
- mentine relatii bune de colaborare cu colegii si celelalte departamente implicate in procesul vanzarii si informeaza seful direct de toate problemele aparute care pot altera procesul vanzari.

CERINTE

- studii superioare finalizate;
- experienta in domeniul IT sau vanzari B2B;
- foarte buna cunoastere a domeniului IT;
- tinuta business;
- disponibilitate la program prelungit;
- permis de conducere auto categoria B.

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de dezvoltare a carierei atat in cadrul firmei cat si in cadrul RTC Holding.
- pachet salarial atractiv.

ProCA Romania acopera, prin reteaua sa de parteneri, intreg teritoriul tarii asigurand clientiilor sai o gama completa de servicii de transport si distributie.

Candidatii mai pot aplica la acest job si pe mail la gabriela.cazan@hrconsultanta.ro, specificand numele postului pentru care aplica sau pe fax la numarul 021/408.30.71