REPREZENTANT VANZARI IT - Sibiu, Brasov

PROCA - membru RTC Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cerceteaza piata si identifica potentialii clienti;
- dezvolta portofoliului de clienti poten¿iali;
- propune strategia de abordare ¿i dezvoltare a clien¿ilor;
- ofer¿ clien¿ilor poten¿iali informatii despre organizatie, produse, preturi, stocuri, oferte speciale, coresponden¿¿, cataloage;
- elaboreaz¿ ¿i prezint¿ oferte poten¿ialilor clien¿i;
- particip¿ la negocierea termenilor contractuali ¿i incheierea contractelor cu clien¿ii;
- supravegheaz¿ atent piata si ofertele concurentei;
- asigur¿ si raspunde de incasarea la timp a facturilor aferente clientilor alocati;
- r¿spunde de oferirea solu¿iilor conform cerin¿elor clientului;
- lucreaz¿ în echipa cu back-office pentru dezvoltarea continu¿ a clien¿ilor;
- urm¿re¿te ca vânzarea c¿tre clien¿ii s¿i s¿ se realizeze cel pu¿in cu acoperirea costurilor minime aferente tranzac¿iilor respective;
- coopereaz¿ permanent cu departamentul marketing aprovizionare pentru rezolvarea solicit¿rilor clien¿ilor legate de produse speciale sau care lipsesc din stoc;
- mentine relatii bune de colaborare cu colegii ¿i celelalte departamente implicate in procesul vanzarii si informeaza seful direct de toate problemele aparute care pot altera procesul vanzari.

CERINTE

- studii superioare finalizate;
- experienta in domeniul IT sau vanzari B2B;
- foarte buna cunoastere a domeniului IT;
- tinuta business;
- disponibilitate la program prelungit;
- permis de conducere auto categoria B.

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de dezvoltare a carierei atat in cadrul firmei cat si in cadrul RTC Holding.
- pachet salarial atractiv.

ProCA Romania acopera, prin reteaua sa de parteneri, intreg teritoriul tarii asigurand clientiilor sai o gama completa de servicii de transport si distributie.

Candidatii mai pot aplica la acest job si pe mail la stefana.labusca@hrconsultanta.ro, specificand numele postului pentru care aplica.