Reprezentant vanzari INNER SALE - multinationala

JobActiv

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contacteaza clientii prin telefon (reprezentantul de vanzari din teren are primul contact cu clientul);
- Se ocupa de comanda clientului (determinarea reperelor si a cantitatilor, verificarea stocurilor, negocierea discount-urilor si a termenelor de livrare);
- Proceseaza comanda prin sistemul integrat on-line, SAP- software de solutii si aplicatii pentru afaceri
- Urmareste comanda si plata;
- Intocmeste rapoarte cu privire la situatia comenzilor clientului.

Beneficiaza de training-uri tehnice, pe produse (in limba engleza) – posibil in strainatate.
Beneficiaza de training-uri pentru utilizare SAP

CERINTE

- Studii superioare si intelegere tehnica (abilitatile tehnice nu sunt necesare la nivel de start-up);
- Limba engleza avansat (scris si vorbit);
- Excelente abilitati de operare PC - MS Office (Word si Excel);
- Experienta in domeniul vanzarilor prin telefon (constituie avantaj, nu este obligatorie, insa este necesara disponibilitatea de invatare);
- Excelente abilitati de comunicare si negociere, voce placuta, convingatoare;
- Persoana organizata, dinamica, agreabila si cu capacitate mare de adaptare si relationare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv (salariu fix, bonuri de masa, bonusuri si prime), corespunzator unei companii multinationale, training periodic, oportunitati de dezvoltare a carierei.

Clientul nostru este o companie multinationala cu filiala din Romania situata in BRASOV, este prezenta in 14 tari de pe trei continente (Europa, America de Nord si Asia) si vinde elemente de legatura mecanice/chimice si scule pentru industrie. Filiala din Romania este in plina asccensiune si are amplasate atat depozitul cat si sediul administrativ in zona centrala a orasului BRASOV.