Reprezentant vanzari (BV, HR, CV, BC)

Mondojob SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti, cunoasterea si fidelizarea acestora;
- Negocierea contractelor de distributie, discount-urilor si termenelor de plata conform politicii companiei;
- Analizarea potentialului si specificului fiecarui client pentru identificarea si oferirea celor mai bune solutii;
- Dezvoltarea canalelor de distributie: car dealeri, firme specializate, magazine de profil etc. si identificarea de noi oportunitati;
- Analizarea preturilor si a politicilor concurentei; propunerea si implementarea de activitati promotionale specifice in concordanta cu tendintele pietei;
- Gestionarea datelor specifice portofoliului de clienti utilizand aplicatiile companiei;
- Raportare catre managerul national de vanzari si managerul executiv;
- Managementul contractelor de distributie, a facturilor si incasarilor aferente acestora;
- Urmarirea indeplinirii target-urilor lunare, trimestriale si anuale ale unitatii regionale;
- Implicarea in construirea de obiective si strategii de vanzari cuantificabile si realizabile;

CERINTE

Experienta in vanzare directa pe segmental retail (constituie avantaj)
Cunostinte de operare PC: Avansat – Microsoft Word si Excel, Internet
Permis de conducere - categoria B
Cunostinte de limbi straine: Limba Engleza – nivel mediu
Abilitati de comunicare si negociere
Persoana organizata
Capacitate de a mentine relatia cu partenerii de afaceri si de a realiza noi contracte
Rezistenta la stres si capacitate de a lucra cu date limita
Adaptabil la situatii diverse

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este lider national in distributia de sisteme de securitate si detectoare de radar si unul dintre principalii distribuitori de instalatii de sonorizare auto, precum si de accesorii pentru automobile

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.