Reprezentant vanzari_Agentia Brasov

Aerotravel Lufthansa City Center

Job expirat

RESPONSABILITATI

- crearea, mentinerea si dezvoltarea contactului/relatiei cu clienti atat existenti, cat si potentiali
- pregatirea si urmarirea ofertelor clientilor, negocierea conditiilor de plata conform politicii companiei
- urmarirea politicilor legate de produse, preturi, etc.
- pregatirea rapoartelor pentru clienti, propuneri de noi proiecte si alte rapoarte specifice in vederea prezentarii acestora Directorului de agentie/Directorului de vanzari
- mentinerea contactului cu celelalte departamente din cadrul companiei si urmarirea proiectului in stadiile urmatoare aplicarii: pregatirea si semnarea contractelor, termeni de plata, etc.
- actualizarea permanenta a informatiilor legate de piata si concurenta

CERINTE

- studii superioare
- experienta de minim 1 an in atragerea clientilor, mentinerea permanenta a contactului cu acestia
- bune cunostinte si intelegere a mediului de afaceri romanesc
- buna cunoastere a produselor si serviciilor oferite de competitori
- excelente abilitati de comunicare
- foarte bune abilitati de vanzare si negociere
- capacitatea de a lucra in echipa
- persoana dinamica, orientata catre rezultate
- bun cunoscator al limbii engleze
- cunoasterea limbii maghiare - avantaj
- posesor permis de conducere, categoria B

BENEFICII OFERITE

Oferim: mediu profesionist de lucru, salariu motivant, telefon mobil

Aerotravel Lufthansa City Center, unul dintre primii cinci jucatori de pe piata autohtona a agentiilor de ticketing si turism, a inregistrat in 2008 o cifra de afaceri de 34 milioane de euro si estimeaza o crestere pentru anul in curs.
Activitatea agentiei se bazeaza, in proportie de circa 90%, pe ticketing (vanzarea de bilete de avion - n.r.), turismul contribuind doar cu aproximativ 10% la cifra de afaceri a companiei.
In 2008, investitiile agentiei s-au concentrat pe deschiderea de agentii noi si pe extinderea si reamenajarea celor existente si pe training-uri pentru angajati.
Agentia de turism Aerotravel este prezenta la nivel autohton cu un numar de opt agentii in Bucuresti, Brasov, Sibiu, Cluj, Timisoara, Oradea, Ploiesti. Aerotravel Lufthansa City Center activeaza pe piata din Romania din 1998, primind franciza Lufthansa City Center in anul 2000. Agentia s-a axat in special pe segmentul business, introducand pachete de vacanta in urma cu patru ani si curse charter din 2005. www.aerotravel.ro