Reprezentant Vanzari

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospecteeaza piata
- mentine in bune conditii relatiile cu clientii societatii
- coopteaza noi clienti
- raspunde de incasarea facturilor clientilor din portofoliu
- raspunde de realizarea targetelor de vanzari
- raspunde de completarea corecta si la timp a rapoartelor periodice de vanzari
- raspunde de pastrarea in bune conditii a echipamentelor din dotare (auto, calculator, telefon etc.)
- urmareste tendintele pietei materialelor de constructii
- preia comenzile de la clienti si urmareste livrarea de marfa

CERINTE

- studii superioare - profil tehnic (preferabil)
- cunostiinte tehnice
- experienta in vanzari
- operare PC – word, excel
- dinamism
- sociabilitate
- abilitati de comunicare
- abilitati de negociere
- spirit de observatie
- capacitate de analiza si sinteza
- responsabilitate/constiinciozitate
- orientare spre sarcini
- disponibilitate la program prelungit si deplasari
- adaptabilitate la diverse situatii
- usurinta in exprimarea ideilor
- rezistenta la stress
- permis auto
- cunostiinte de limba maghiara(preferabil)

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare.
Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 16 orase din tara. Pentru a intra in baza de date a celui mai mare furnizor de servicii de HR din Romania, va rugam sa accesati site-ul www.adecco.ro si sa va depuneti CV-ul la noi.

Brasov str Petru Rares nr. 10
Tel: 0372 705 795
Fax: 0368 815 283
e-mail: brasov@adecco.ro