REPREZENTANT TEHNIC SI COMERCIAL

ASCO TOOLS S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Cresterea volumului de vanzari si distributie;
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Imbunatatirea si diversificarea metodelor de prezentare a produselor;
- Gestionarea optima a comenzilor si asigurarea respectarii termenilor comerciali pentru contractele (comenzile) incheiate;
- Realizarea obiectivelor fixate, lunare si anuale;
- Intocmirea rapoartelor si prognozelor de vanzari si incasari
- Identificarea potentialilor clienti, prezentarea produselor(catalogul), identificarea necesitatilor, intocmirea ofertelor de pret, intocmirea comenzilor, urmarirea incasarilor, completarea formularelor interne.

CERINTE

- Experienta in vanzari;
- Tanar, dinamic, organizat, riguros, cu cunostinte tehnice (constituie avantaj), cunostinte PC
- Bune abilitati de comunicare si negociere;
- Capacitate de planificare si administrare a activitatii;
- Capacitate de asimilare rapida a informatiilor noi;
- Permis de conducere categ B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant format din salariu negociat + bonus vanzari + tichete de masa.
Autoturism si telefon de serviciu.

Societate de produc?ie ?i desfacere, cu capital privat, 130 angaja?i, lider in produc?ia ?i desfacerea de scule pentru prelucrarea lemnului, certificat? ISO 9001 2000.