Reprezentant Regional de Vanzari - Transilvania

Jacobi & Partner Industrieberatung GmbH Filiala Bucuresti SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea si implementarea strategiei de vanzari in conformitate cu politicile companiei;
- Prospectarea activa a pietei, identificarea de noi oportunitati de vanzare;
- Identificarea de modalitati de adaptare/dezvoltare a serviciilor oferite in concordanta cu tendintele pietei locale;
- Identificarea nevoilor clientilor acordandu-le suport in alegerea celei mai potrivite solutii de transport si logistica;
- Identificarea si contactarea companiilor tinta, prezentarea serviciilor oferite;
- Ofertarea clientilor potentiali, semnarea contractelor de colaborare, urmarirea derularii proiectelor;
- Gestionarea vanzarilor, urmarind constant atat cresterea volumului acestora cat si satisfactia clientului;
- Mentinerea si dezvoltarea unor relatii de lucru colaborative cu clientii din zona alocata;
- Implementarea politicii de vanzari cu urmarirea lunara a atingerii targetului de vanzari si realizare a obiectivelor;
- Monitorizarea pietei si a concurentei.

CERINTE

- Experienta relevanta (cel putin 2 ani) in vanzari directe de servicii (preferabil servicii de transport si logistica);
- Cunostinte avansate de limba engleza (cunoasterea limbii maghiare poate reprezenta un avantaj);
- Competente dezvoltate de gestionare a conturilor si proiectelor mari;
- Capabil sa se auto-gestioneze: 95% din timp opereaza independent;
- Grad ridicat de initiativa si proactivitate;
- Motivat de performanta;
- Organizat, disciplinat;
- Excelente abilitati de comunicare, prezentare si negociere.
- Disponibilitate pentru activitate preponderenta de teren.

Companie germana de consultanta industriala, specializata in consultanta de management si recrutare de personal specializat in toate domeniile de activitate. Oferim servicii de cel mai inalt nivel pentru market-entry, investitii greenfield si start-up pentru companiile interesate de piata din Romania.