Referent export

Mondojob SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Se informeaza la transportatorii/comisionarii vamali asupra datelor de sosire a mijloacelor de transport
- Rezolva orice problema legata de documentele însotitoare ale marfurilor (împreuna cu transportatorii/comisionarii vamali, furnizorii si operatorii de vama)
-Pastreaza documentele justificative si registrele
-Urmareste, înregistreaza si avizeaza plata facturilor externe
- Înregistreaza în programul de gestiune informatiile despre sosirea marfurilor în vama si finalizarea vamuirii

CERINTE

- Studii superioare economice, specializarea Comert Exterior constituie un avantaj
-Legislatie vamala - avantaj
-Cunostinte solide de comert international
- Cunostinte bune de operare PC (MS Office)
- Limba engleza si franceza - nivel avansat (vorbit, scris, citit)
- Cunostinte primare de operatiuni si documente financiar-contabile

BENEFICII OFERITE

Companie, parte a unui holding cu capital francez cu peste 50 de ani de experienta in prelucrarea si comercializarea lemnului.

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.