Receptioner Service Auto

SC AUTO BRESCIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Reprezentarea atelierului si receptiei in relatia cu partenerii de discutie din cadrul service-ului si fata de clienti
- Programarea si urmarirea lucrarilor de reparatii
- Deschiderea / inchiderea comenzilor de lucru zilnice
- Deschiderea comenzilor de dauna
- Instiintarea clientilor despre starea in care se afla masina lor in service
- Inspecteaza masina inainte de intrare in service impreuna cu clientul privind : nr km, aspectul exterior (zgarieturi, lovituri, accesorii), aspectul interior
- Identificarea componentelor, echipamentelor care sunt solicitate de client pentru reparatie sau inlocuire si inregistrarea acestora pe devizul de lucru.
- La livrarea autovehiculului se asigura ca au fost facturate si achitate toate bunurile si serviciile realizate.
- consolidarea atasamentului clientului fata de Marca si dezvoltarea imaginii acesteia prin prin respectarea si profesionalismul angajamentelor sale

CERINTE

- Inginer AR
- Experienta intr-un departament de relatii cu clientii de minim 1 an.
- Experienta intr-un post similar – minim 1 an.
- Cunostinte avansate de operare a calculatorului.
- Studii superioare tehnice de specialitate.
- Cunostinte tehnice si practice de reparatii auto
- Nivel inalt al abilitatilor interpersonale (influentare, negociere, comunicare, prezentare) care sa-i permita sa interactioneze cu oameni aflati la diferite nivele;
- Capacitatea de a lucra in conditii de stres
- Cunostinte medii de limba engleza
- Posesor permis auto.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant si bonusuri in functie de realizari

DESCRIEREA FIRMEI

comert cu autovehicule si service auto