Programator C (Brasov)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

In cadrul proiectelor din domeniul informaticii industriale, Grupul Pentalog se bucura de succesul unei colaborari de mai multi ani cu Parrot. Avem o echipa de 21 de ingineri dedicata acestui client si suntem in cautarea unui nou membru in cadrul echipei de dezvoltare.

Desfasuram doua tipuri de activitati si anume:
- dezvoltare de aplicatii urmarind specificatiile clientului (limbajul C++);
- teste de validare pentru intreaga gama de produse Parrot.

Cateva exemple de aplicatii dezvoltate:
- Parrot SW Update Tool - aplicatia folosita pentru updatarea produselor Parrot (MFC, C++).
- Aplicatie care realizeaza preluarea/parsarea fisierelor audio disponibile pe un produs de tip iPod, USB, MTP (C++).
- Aplicatie care realizeaza extragerea, parsarea si returnarea intr-un format specific a tuturor specificatiilor unui produs de tip iPod, USB, MTP (C++).
- Crearea de scripturi utilizand C++ pentru testarea automata a bunei functionari a librariilor clientului. Librariile testate sunt responsabile de gestiunea accesoriilor produsului (preluare, editare, afisare date pentru iPod, USB, MTP) si de gestiunea calitatii audio a produsului (Telefonie si Muzica).

In vederea extinderii echipei de dezvoltare suntem in cautarea unui programator C. Veti participa la dezvoltarea unei aplicatii ce va permite prelucrarea datelor de pe telefoane mobile.

CERINTE

- Experienta: minim 1-2 ani;
- Sisteme de Operare: Windows si Linux (Ubuntu);
- Programare: C/C++ (cunostinte de scripting Python/Perl constituie un avantaj);
- Protocoale: POP / IMAP / SMTP / Caldav / LDAP;
- Experienta in dezvoltare de aplicatii pentru smartphones / iPhone constituie un avantaj;
- Limba engleza- nivel bun - obligatoriu.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, care include mai multe tipuri de prime
- Posibilitati de promovare si de dezvoltare a unui plan de cariera
- Integrarea intr-un mediu de lucru dinamic, multicultural
- Training pe tehnologiile specifice
- Bonuri de masa
- Asigurare de sanatate