Programator ASP .Net

SC Hadras Consult SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilit¿¿i:
­ Raspunde de design/ codificare/ optimizare proiecte si baze de date specifice firmei
­ Ofera suport pentru proiectele realizate
­ Raspunde de integritatea si securitatea datelor
Sarcini:
­ Migrarea unui proiect din ASP clasic (VBScript) in ASP.NET
­ Dezvoltarea unor module noi arondate la acest proiect
­ Migrarea bazei de date din SQL Server 2000 in SQL Server 2005 ( proceduri stocate, triggere, selecturi, back-up/restore ...)
­ Documentarea codului sursa si a obiectelor SQL folosite
­ Maintenanta si suport pentru modulele dezvoltate
­ Optimizarea continua a codului in pas cu tehnologia nou aparuta
­ Colaboreaza atat cu ceilalalti membrii ai echipei care se ocupa de programare cat si cu membrii echipei ce se ocupa de QA

CERINTE

Aptitudini ¿i abilit¿¿i:
Un bun organizator
Spirit de echipa
Abilitati de comunicare
Experien¿¿ anterioar¿:
Experienta in programare ASP.NET
Cunostinte solide de JavaScript, XML si XSL
Experienta SQL Server 2000 ( 2005 constituie un avantaj)
Experienta arhitectura soft - avantaj
Experienta ASP clasic - avantaj
Atestari (MCP, MCDBA, etc.)in domeniu constituie avantaj
Experienta de minim 1,5 an in programare .Net si de minim 3 in programare

BENEFICII OFERITE

Salariu competitiv
Plata orelor suplimentare
Tichete de masa
Mediu de lucru profesionist

Clinetul nostru este o firma germana de dezvoltare software localizata in Brasov