Pro/E Design Engineer, long-term Germania

Cambric Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locul de munca se afla in Germania, la sediul clientului nostru, si presupune management de proiect si proiectare asistata de calculator
utilizand platforma Pro/Engineer WF.
Contractul de munca are o durata de 1-2 ani, cu posibilitatea de prelungire si implica o perioada initiala de training cu o durata de
1-2 luni la sediul Cambric Romania, Brasov.
Managerul de proiect lucreaza alaturi de echipa de design a clientului utilizand platforma Pro/Engineer si asigura managementul proiectelor
pe care le preia de la client:
- asigura receptia temelor de design de la client ;
- negociaza cu acesta bugetul si timpul alocat proiectelor ;
- trimite proiectele receptionate catre echipa din Romania ;
- asigura suportul informational al acesteia ;
- sustine si preda proiectul clientului ;
- trimite feed-back-ul clientului catre echipa din Cambric Romania.

CERINTE

Experienta in activitatea de proiectare si productie (avantaj motoare).
Experienta in Pro/Engineer cel putin 4500 ore.
Cunostinte bune de limba germana
Cunostinte bune de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Oportunitate de dezvoltare profesionala.
Training in managementul de proiect.
Mediu de lucru deosebit in echipa clientului, in Germania.
Pachet salarial ce recompenseaza performanta.

Cambric este furnizor de servicii de inginerie in industria auto si aeronautica, incluzand proiectare asistata de calculator si analiza cu element finit. Functionand din 1989, Cambric Corporation are sediul central in Salt Lake City, Utah SUA si isi desfasoara activitatea in alte locatii din SUA, Germania si Romania. Printre clientii majori se afla firme de varf din SUA si UE: Caterpillar, Parker, Perkins, Sulzer etc.
In Romania, Cambric opereaza din 1997, cu sediul central la Brasov. Din 2004, Cambric are un punct de lucru la Craiova. Din aprilie 2006, sistemul de management al calitatii este certificat ISO 9001:2000.
In Cambric isi desfasoara activitatea 200 de ingineri de diverse pregatiri pe platforme CAD si CAE: Pro/Engineer, Catia v4/v5, Unigraphics, Solidworks, Inventor, Hypermesh, Abaqus. Principalele caracteristici ale mediului de lucru Cambric sunt profesionalismul angajatilor, instruirea in platforme CAD/CAE, dezvoltarea profesionala si posibilitatea de a lucra la sediul clientilor in SUA si UE.
Pentru detalii: vizitati www.cambric.com; contactati-ne prin email: casutapostala@cambric.ro; job@cambric.ro; tel: 0268-319-000 (Brasov); tel: 0251-410-622 (Craiova).