postul de AGENT INSOTIRE SI GARDARE si postul de SOFER

S.C.G4S.CASH SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cunoaste si respecta procedurile de transport valori si se asigura de respectarea lor;
- pe timpul deplasarii de la un beneficiar la altu, agentul de gardare supravegheaza traseul si zona adiacenta, acodand atentie deosebita pe tronsoanele din traseu pretabile la actiuni de jaf si deturnare a valorilor;
- agentul de gardare supravegheaza si apara zona de incarcare - descarcare, nepermitand niciunei persoane sa se apropie de autovehicul de transport valori pe timpul operatiilor de preluare si manipulare a valorilor;
- agentul de gardare supravegheaza activitatea de preluare si manipulare a valorilor, astfel incat aceasta sa se desfasoare in cele ,mai bune conditii de securitate;
- cunoaste documentele folosite de societate pentru transportul de valori, modul lor de completare si de utilizare, precum si materialele folosite de firma in acelasi scop, locul si modul lor de utilizare;
- ia parte la programele de instruire interne organizate de companie, certificand sub semnatura insusirea tuturor informatiilor transmise;
in timpul serviciului, nu se afla sub influenta bauturilor alcoolice sau a substantelor halucinogene.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- pentru Agentii de Insotire si Gardare, certificatul de calificare in meseria " Agent de Paza si Ordine" reprezinta un avantaj;
- pentru Soferi, obligatoriu permis conducere, categoriile B si C;
- studii minime: 10 clase + scoala profesionala;
- minim 1 an experienta intr-o pozitie similara;
- simtul datoriei, autodisciplina;
- rezistenta la frustrare, stres;
- calm, stapanire de sine in situatii de risc sau incertitudine;
- integritate morala, rezistenta la tentatii;
- disponibilitate pentru program prelungit;
- abilitate in a lucra in echipa, responsabilitate, initiativa;

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant la care se adauga plata orelor de noapte si a orelor suplimentare + 5% spor pentru persoanele cu o vechime in campul muncii de peste 3 ani;
- plata diurnei pentru deplasarile in afara localitatii;
- echipament gratuit, dotare corespunzatoare;
- bonuri de masa
- conditii de munca legale, salariu lunar garantat, dotare corespunzatoare;
- oportunitatea de a lucra intr-o companie internationala si cu o reputatie deosebita, intr-un mediu de lucru profesionist, in care magnitudinea clientilor deserviti si diversitatea solicitarilor acestora sunt motive de dezvoltare profesionala continua;
- posibilitati reale de promovare in cadrul companiei.

G4S Cash Services este membra a Group 4 Securicor, companie aflata pe locul intai la nivel mondial in domeniul prestarii de servicii de securitate.
In Romania, G4S Cash Services este prezent din 2002, ofera servicii de transport valori, procesarea banilor si alimentarea si intretinerea de nivel 1 a bancomatelor. Totalizeaza astazi peste 2300 de salariati si are o infrastructura teritoriala dezvoltata formata din 9 Centre de Procesare si 15 puncte de lucru, putandu-ne astfel presta serviciile la nivelul tuturor judetelor. Clientii nostri sunt companii de top pe piata romaneasca, precum: Raiffeisen Bank, Posta Romana, ABN-AMRO, Alpha Bank, City Bank, Banc Post, Banca Romaneasca s.a.