Oracle Developer

Sinoptix

Job expirat

RESPONSABILITATI

- stapaneste design-ul, specificatiile si regulile de business ale sistemelor software din proiectele de dezvoltare
- dezvolta si intretine software pe baza specificatiilor tehnice, cu supervizarea sefului de echipa
- participa la designul solutiilor si elaborarea specificatiilor tehnice pe baza specificatiilor functionale
- participa in procesele de peer-review
- colaboreaza cu departamentele de analiza si testare

CERINTE

- cunostinte solide SQL si PL/SQL
- seriozitate si pasiune pentru excelenta
- spirit analitic si capacitate de asimilare rapida de cunostinte noi

Va rugam sa pregatiti in scris urmatoarele subiecte pentru participarea la interviu:
1. Propuneti o schema Oracle, sub forma de diagrama entitate-relatie sau script DDL, care sa gestioneze programul TV, cuprinzand de ex. posturi, emisiuni, genuri de program.
2. In schema propusa realizati o interogare SQL care sa ofere toate emisiunile de tip documentar din ultima saptamana a lunii curente.
3. O aplicatie Oracle 10g inregistareaza in tabela VALTEMP masuratorile zilnice de temperatura a aerului pentru localitatile din Romania, din ultima decada. Descrieti o modalitate de partitionare a acestei tabele pentru a imbunatati performantele la interogare.

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de promovare si dezvoltare a unei cariere in domeniul software
- suport pentru obtinerea de certificari Oracle
- training intensiv
- tichete de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Sisteme informatice integrate cu tehnologie Oracle