Operator transport linie de productie

Miele Tehnica S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Opereaza fizic si in sistemul informatic, transferurile de marfa din depozit catre liniile de productie;
- Participa la receptia materiilor prime / produselor finite;
- Pregateste necesarul materiilor prime pentru sectia de productie;
- Ridica produsul finit din sectia de productie si il preda in depozitul de produs finit;
- Determina rutele de transport intern si seteaza parametri in sistemul informatic intern;
- Monitorizeaza viteza de rotatie a stocurilor si determina stocurile de siguranta.

CERINTE

- Studii medii;
- Experienta de lucru in domeniul: manipulare, gestiune, logistica;
- Cunostinte de limba engleza/(constituie un avantaj cunostinte limba germana);
- Atestat ISCIR constitue un avantaj;
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea dezvoltarii carierei intr-un mediu profesional;
- Mediu modern si competitiv de lucru.

DESCRIEREA FIRMEI

Cauti un job provocator? Bine ai venit la Miele!

Miele este un producator german de aparatura electrocasnica si profesionala de inalta calitate.
Miele este liderul inovatiilor in domeniul de top al aparaturii electrocasnice, a celei incorporabile si industriale. Echipa noastra de 16.000 de angajati in toata lumea face tot posibilul pentru a satisface cerintele clientului si a livra produse de cea mai inalta calitate.
Miele in Brasov a inceput activitatea intr-o unitate moderna unde se produc subansamble electronice.
Pentru a extinde pozitia noastra de lider pe piata mondiala, dorim sa recrutam si alti profesionisti implicati, plini de idei inovatoare.