Operator Telesales

Montero Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contactarea sau preluarea apelurilor clientilor alocati (farmacii, spitale, magazine naturiste, cabinete medicale).
- Promovarea si vanzarea telefonica a produselor farmaceutice / parafarmaceutice, anuntarea ofertelor speciale;
- Facturarea produselor catre clienti;
- Mentinerea relatiilor de incredere si colaborare eficienta cu clientii nostrii;
- Identificarea nevoilor clientilor si consilierea lor in ceea ce priveste achizitiile pe care le realizeaza.

CERINTE

- studii superioare/medii (cunostintele in domeniul farmaceutic reprezinta avantaj);
- cunostinte in utilizarea PC;
- bune abilitati de relationare si consiliere;
- persoana cu rabdare si toleranta crescuta la stresul interpersonal;
- fire empatica, sociabila, comunicativa care valorifica munca in echipa.

BENEFICII OFERITE

- salariu competitiv pe piata muncii (baza fixa + bonusuri din vanzari);
- colaborarea cu persoane tinere deschise spre aprecierea si recompensare initiativei personale;
- posibilitatea cunoasteri produselor farmaceutice (traininguri de specialitate);
- mediui curat si elegant.

Montero, membra a M-grup, a fost infiintat in 1993, ca societate mixta romano-slovena si are in prezent 10 filiale in toata tara, acoperind astfel zonele cele mai importante: Bucuresti, Braila, Brasov, Constanta, Craiova, Cluj, Iasi, Oradea, Sibiu, Timisoara.
www.montero.ro
Domenii de activitate ale M-grup:
- Import si distributie de produse farmaceutice si parafarmaceutice.