OPERATOR CNC - scule din carbura

ASCO TOOLS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Programeaza, serviseaza, verifica, optimizeaza si controleaza masinile cu comanda numerica.
Elaboreaza tehnologia adecvata executiei pieselor si urmareste aplicarea ei;
Schimba sculele la momentul oportun in functie de uzura acestora;
Indeplineste sarcinile mentionate in fisele de mentenanta / intretinere zilnica.

CERINTE

Experienta in operarea si in programarea masinilor cu comanda numerica.
Cunostinte de specialitate (a unui program de proiectare CAD/CAM, desen tehnic);
Cunostinte operare PC.
Cunostinte de limba engleza.
Lucrul in echipa, abilitati tehnice, gandire analitica.
Corectitudine si flexibilitate.
Personalitate activa cu spirit de actiune.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.
Transport gratuit.

Societate de productie si desfacere, cu capital privat, 130 angajati, lider in productia si desfacerea de scule pentru prelucrarea lemnului, certificata ISO 9001 2000.