Operator CNC (cu programare)

STUDIOHR

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

-Raspunde de executia pieselor conform desenului tehnic;
-Productie preponderent de componente individuale si in serii limitate;
-Incarcarea program CNC pe masina cu comanda numerica;
-Masoara si verifica piesele folosind instrumentele de masura;
-Realizeaza operatii de reglare, ajustare parametrii pentru masini;
-Pregateste si intretine masinile in vederea functionarii optime;
-Efectueaza programe simple de prelucrare;
-Se asigura ca produsele executate indeplinesc condiţiile de calitate şi corespund specificatiilor tehnice;
-Efectueaza si pastreaza curatenia la masina CNC;
-Sunt necesare cunostinte de programare (autocad, etc.)

CERINTE

-studii minime/medii profil tehnic;
-obligatoriu experienta intr-un domeniu similar;
-cunoasterea desenului tehnic;
-capabil sa lucreze in echipa;
-capabil sa lucreze cu instrumente de masurare;
-seriozitate si precizie in realizarea sarcinilor de serviciu.

BENEFICII OFERITE

-salariu atractiv;
-tichete de masa;
-sistem de bonificatie in functie de rezultate;
-transport asigurat;
-program L-V 8-17.00 un singur schimb.

Companie de recrutare si plasare a fortei de munca in Romania si strainatate