Motostivuitorist - Brasov

Autoliv Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Receptionarea componentelor, asigurarea controlului cantitativ, asigurarea trecerii articolului catre controlul calitativ la receptie sau catre depozitare
- Pregatirea comenzii produselor finite in conformitate cu nota de expediere si FIFO
- Controlarea ambalajului conform specificatiilor clientului si editarea etichetei
- Incarcarea vehiculelor care efectueaza livrarile
- Intocmirea unui inventar zilnic si informarea managementului cu privire la variatii
- Respectarea FIFO si a planului de aranjare
- Ingrijirea motostivuitorului si asigurarea mentenantei motostivuitorului

CERINTE

Studii medii
Autorizare ISCIR pentru utilizarea motostivuitorului
Atentie la detalii
Experienta anterioara in departamentul de logistica
Cunostinte de operare PC (Word si Excel)

Grupul Autoliv este lider mondial in sisteme de siguranta auto, avand cea mai mare gama de produse de siguranta din industria automotive.
Ii avem ca si clienti pe toti marii producatori de automobile : Mercedes, BMW, Ford, Jaguar, Skoda, Audi, Volkswagen, Dacia, e.t.c.
Lor le oferim serviciile noastre prin intermediul fabricilor din intreaga lume, le testam autoturismele si produsele in cele 20 de centre de testare pe care le avem, cu ajutorul celor 40.000 de oameni, angajati ai Grupului Autoliv din intreaga lume.