MARKETING MANAGER

HR Office

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pregateste, analizeaza, propune si prezinta strategia de marketing si planurile de marketing si ale activitatilor specifice de promovare
Supervizeaza implementarea programelor de promovare, conform politicii firmei.
Evalueaza si raporteaza rezultatele programelor de marketing
Organizeaza studii/cercetari de piata specifice
Monitorizeaza piata si realizeaza analiza concurentiala
Participa la targuri nationale de profil
Dezvolta si mentine relatia dintre marketing si vanzari
Analizeaza si raporteaza profitabilitatea campaniilor publicitare
Analizeaza oferta companiei si a celor concurente si si propune masuri de imbunatatire
Coordoneaza si verifica personalul din subordine, etc.

CERINTE

Studii superioare (marketing sau tehnic)
Experienta relevanta in domeniul marketing preferabil si experienta manageriala.
Cunostinte solide de marketing, cercetari piata, tehnici de vanzare si negociere
Abilitati de comunicare si negociere, abilitati de lider,
Abilitati de a conduce diverse proiecte simultan, abilitatea de a gestiona proiecte complexe
Ambitie, perseverenta, initiativa, responsabilitate personala.
Permis de conducere categoria B
Limba engleza si/sau germana. – nivel avansat
Cunostinte de operare PC: Word, Excel, PowerPoint

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial foarte motivant, inclusiv dotare tehnica de top

HR Office recruteaza Marketing Manager pentru clientul sau, o importanta companie in domeniul proiectarii si productiei in domeniul auto